Ритуальні послуги лапка-пам'ятник і діамант з прахом

Стаття надрукована в газеті "Сегодня"

Сумну місію відправляти домашніх улюбленців в кращий світ взяло на себе київське Бюро ритуальних послуг для тварин. Як розповіла його глава Анна Михальченко, офіційних кладовищ для тварин в Україні зараз немає, тому їх ховають або у себе на ділянках, або кремують. «Є два варіанти кремації, - розповідає Анна. - Індивідуальна і загальна, яку замовляють ті, кому тварина була не особливо дорого, або ті, наприклад, хто підібрав збиту тваринку на дорозі ». За трупом виїжджають співробітники бюро, поміщають його в холодильну камеру і, коли приходить черга (а вона може наступити через 3-4 дня), спалюють, а потім видають власникові урну з прахом. «Іноді просять нанести на неї малюнок з фото улюбленця. Урну зберігають удома або на дачі, а можуть і подхороніть до інших членів сім'ї », - каже Анна. Варто кремація від 240 (загальна, для тваринного вагою до 10 кг) до 1500 грн (індивідуальна для собаки в 60 кг).

Для тих, хто не хоче кремувати свого вихованця, в бюро є труни для тварин. Вони майже як людські, тільки менше за розміром і трохи інший, прямокутної форми. Вони зроблені з цінних порід дерева і зверху покриті лаком, а всередині оббиті шовком. Там же може лежати маленька подушечка.

Дуже часто господарі замовляють і пам'ятники для тварин. Найпопулярніші варіанти - у формі кісточки або лапки, на яких пишуть ім'я вихованця і роки життя. Можуть додати і епітафії: «Іноді вони бувають довгими, в віршах, а часом це традиційне:« Пам'ятаємо, любимо, сумуємо ». Пишуть про те, як вихованець був їм доріг і як сумують за нього. Останні слова від господарів бувають дуже зворушливими », - ділиться керівник бюро.

Вінки на могилки - товар не найбільш ходовий. Набагато частіше цікавляться штучними діамантами, в основу яких кладуть прах тварини. Коштує такий камінь від 200 до 4600 доларів, в залежності від кольору і каратності (ваги).

«Іноді замовлення бувають особливими, - ділиться Анна Михальченко. - У нас запитували, чи можна відвезти тварину до місця поховання на катафалку, цікавилися, чи можна його відспівати.

 

 

Мітки: бриллиант ритуальные услуги для животных похороны собаки кремация животных киев цена