Про бюро ритуальних послуг для тварин в Києві

Бюро ритуальних послуг для тварин працює з 2003 року. Нашими клієнтами були як прості громадяни, так і публічні люди. У нас кремували собак і кішок політики, зірки естради, іноземці ... За ці роки засоби масової інформації проявили до нас не малий інтерес. Про нас писали в газетах і журналах, знімали передачі. Деякі нас хвалили, хтось був незадоволений ... Але все прийшли до єдиної думки: Бюро ритуальних послуг для тварин надає необхідні для мегаполісу послуги. Ми зібрали деякі надруковані матеріали і пропонуємо Вам почитати їх.

Ритуальні послуги лапка-пам'ятник і діамант з прахом

Стаття надрукована в газеті "Сегодня"

Сумну місію відправляти домашніх улюбленців в кращий світ взяло на себе київське Бюро ритуальних послуг для тварин. Як розповіла його глава Анна Михальченко, офіційних кладовищ для тварин в Україні зараз немає, тому їх ховають або у себе на ділянках, або кремують. «Є два варіанти кремації, - розповідає Анна. - Індивідуальна і загальна, яку замовляють ті, кому тварина була не особливо дорого, або ті, наприклад, хто підібрав збиту тваринку на дорозі ». За трупом виїжджають співробітники бюро, поміщають його в холодильну камеру і, коли приходить черга (а вона може наступити через 3-4 дня), спалюють, а потім видають власникові урну з прахом. «Іноді просять нанести на неї малюнок з фото улюбленця. Урну зберігають удома або на дачі, а можуть і подхороніть до інших членів сім'ї », - каже Анна. Варто кремація від 240 (загальна, для тваринного вагою до 10 кг) до 1500 грн (індивідуальна для собаки в 60 кг).

Для тих, хто не хоче кремувати свого вихованця, в бюро є труни для тварин. Вони майже як людські, тільки менше за розміром і трохи інший, прямокутної форми. Вони зроблені з цінних порід дерева і зверху покриті лаком, а всередині оббиті шовком. Там же може лежати маленька подушечка.

Дуже часто господарі замовляють і пам'ятники для тварин. Найпопулярніші варіанти - у формі кісточки або лапки, на яких пишуть ім'я вихованця і роки життя. Можуть додати і епітафії: «Іноді вони бувають довгими, в віршах, а часом це традиційне:« Пам'ятаємо, любимо, сумуємо ». Пишуть про те, як вихованець був їм доріг і як сумують за нього. Останні слова від господарів бувають дуже зворушливими », - ділиться керівник бюро.

Вінки на могилки - товар не найбільш ходовий. Набагато частіше цікавляться штучними діамантами, в основу яких кладуть прах тварини. Коштує такий камінь від 200 до 4600 доларів, в залежності від кольору і каратності (ваги).

«Іноді замовлення бувають особливими, - ділиться Анна Михальченко. - У нас запитували, чи можна відвезти тварину до місця поховання на катафалку, цікавилися, чи можна його відспівати.

 

 

Сюжет "Проблема з цвинтаря для тварин" на телеканалі ТСН

Сюжет про цвинтар для домашніх тварин на телеканалі Інтер

Інтерв'ю з Анною Михальченко про кремацію тварин на Gala Radio

Сюжет про діаманти з праху Adamas Amoris на каналі REN TV

Сюжет у передачі "Інфошок" про наш Бюро ритуальних послуг для тварин

Жив був пес

Жил был пёс

Стаття надрукована в журналі "Статус" 24 травня 2010 року.

У західних країнах надання ритуальних послуг для померлих домашніх тварин - процвітаюча індустрія з мільйонними оборотами. Причому найбільшу рентабельність демонструють віртуальні кладовища - особливим чином оформлені платні інтернет-портали

Доглянуті галявини, акуратно посипані білим піском стежки, тінисті алеї, тиша і стрункі ряди могил з красивими химерними надгробками і пам'ятниками, між якими тихо бродять десятки людей. Ні, це не місце поховання героїв Другої світової війни або жертв урагану Катріна, - це найстаріше в світі і найпрестижніше в США кладовище домашніх тварин Хартсдейл (штат Нью-Йорк), відкрите ще в 1896 році. На кінець минулого року тут було поховано більше 70 тис. Різних домашніх вихованців, і кладовище стало однією з визначних пам'яток штату, яке щомісяця відвідують тисячі туристів.

У багатьох західних країнах кладовища домашніх тварин вже давно перетворилися на своєрідну, але від цього не менш прибуткову сферу бізнесу. Облаштовуючи місце останнього притулку улюбленців городян, підприємливі бізнесмени заробляють десятки тисяч доларів при порівняно невеликих вкладеннях. Причому з розвитком інформаційних технологій з'явилися і віртуальні поховання - кладовища в мережі інтернет, які з кожним роком стають все більш популярними серед мешканців мегаполісів.

Де собака заритий

Отриманий матеріал закладається в осередок апарату, де відтворені умови, що існують під землею в природі на глибині сотні кілометрів, тобто надвисокий тиск і температура. І за два-три тижні в таких умовах виростає синтетичний алмаз, після ограновування перетворюється в справжній діамант. Кристал, який буде служити пам'яттю про тварину, можна помістити в прикраса у вигляді кулона, кільця або навіть статуетки. Цей продукт ми поки тільки намагаємося вивести на ринок », - розповідає Анна Михальченко.

Стаття була надрукована в журналі "Статус".

Офіційних кладовищ для домашніх тварин в Україні одиниці. Підприємці заробляють на наданні ритуальних послуг для покійних улюбленців і сподіваються на створення комунальних місць поховання.

У Києві, за даними Державної ветеринарної служби, налічується понад 60 тис. Офіційно зареєстрованих домашніх тварин. Порівнянне кількість і в інших великих містах - Донецьку (35 тис.), Дніпропетровську (40 тис.), Харкові (38 тис.). Скільки ж вихованців насправді міститься в квартирах жителів мегаполісів, сказати не береться ніхто, однак, поза всяким сумнівом, ця цифра в три-чотири рази більше, ніж офіційні дані.

Практично кожен власник домашньої тварини - потенційний клієнт спеціалізованих ритуальних служб і кладовищ для покійних улюбленців. У той же час в Україні існує лише кілька приватних офіційно зареєстрованих і комерційно успішних кладовищ для тварин.