Стаття в Газеті по-київськи

Останній притулок для улюбленців

Євгенія Губіна, №261(761), 17.11.06

На Троєщині йде будівництво першого в місті легального кладовища для тварин. Закінчити обіцяють до кінця 2007 року

Для кладовища виділено 5,5 га території на Троєщині. Тривале на кілька років будівництво, на яке в 2004 році виділили 8 млн грн, зрушила з місця. На місці пустиря біля ТЕЦ-6 вже споруджено головну адміністративну будівлю з трьома «бійницями» по обидва боки від входу. Трохи віддалік - зал прощання, який схожий на якусь альтанку з напівкруглої дахом, що нагадує надітий на циліндр сомбреро. Більше нічого поки не зроблено. Проте, об'єкт охороняють дві собаки.

Будівництвом керує ГУ комунального господарства. Там пояснюють, що відкрити перше легальне кладовище планують до кінця 2007 року. Поки завершено лише 60% робіт.

А поки деякі господарі ховають своїх улюбленців не лише на стихійних кладовищах - у залізничних колій на Русанівці і ДВРЗ - але і на смітниках. По дорозі до будівництва, на узбіччі дороги біля сміттєвих пакетів видно шість заритих ям зверху на яких лежать вінки і квіти.

Сьогодні в Києві існує лише одне бюро ритуальних послуг, де проводять кремацію тварин - на Байковій, 7.

Наші співробітники виїжджають на будинок за тілом загиблого друга, а потім передають урночки, - розповіла директор бюро Ганна Михальченко.

Послуга недешева. Ціна залежить від ваги тварини і від того, як його хочуть кремувати - окремо або з декількома іншими. Загальна кремація декількох обходиться в середньому 140 грн, а індивідуальна - до 370 грн.

Мітки: кладбище для животных кремация животных Бюро ритуальных услуг стихийное кладбище