Стаття в НашКиїв.ua

Це, напевно, найсумніша тема з усіх, на які я в своєму житті писала. Багато з нас ховали хом'ячків і папужок у дворах і глухих парках. Але куди дінеш тіло вівчарки або роз'їла перса? Просто викинути «біологічні відходи» не дозволяє любов до померлого друга і повагу до жителів міста. Де ж у Києві упокоить домашня тварина?

Розмови про спеціалізований кладовище для тварин ведуться в столиці вже років 5, під нього збиралися виділити кілька гектарів десь на Троєщині. Але зараз міській владі не до мертвих собачок, розмови припинилися, а проблема залишилася. Тому, не маючи іншого виходу, тварин ховають на кількох неофіційних кладовищах. Ховають з побоюванням, що дорогі могили колись зрівняють з землею. Такі кладовища нічим не відрізняються від людських, хіба що надгробки трохи менше, та дивляться з них строго кішки і собаки. Є шикарні, облицьовані гранітом могили з живими квітами, є порослі бур'яном занедбані горбки. Все як у нас, людей.

Статья в НашКиев.ua

кладовище у проспекту Возз'єднання

У залізничній станції «Київська Русанівка» перші поховання домашніх тварин з'явилися років 30 тому. Зараз вільного місця там практично не залишилося. Крім того, не вщухають чутки про те, що імпровізований цвинтар буде скоро знищено. Ховати там бояться, але я все ж знайшла могили 2008 року.

Статья в НашКиев.ua

кладовище тварин на Лісовому

Сразу же за забором Лесного кладбища, у озера, расположено очень большое кладбище животных. Встретила я там пожилую пару, ухаживавшую за могилой собаки. Рассказали, что детей нет, животных больше не заведут, потому что возраст не тот, да и грустно, когда они умирают. Приходят проведать через день. «Рядом мы канареек наших похоронили, тут собаку нашу, больше никого не осталось», - говорила мне женщина, тщательно вымывая плитку на могиле.

Статья в НашКиев.ua

кладовище на ДВРЗ

Невелике поховання є і в лісі поруч з Алма-Атинській вулицею. Його так відразу не знайдеш, бродила по лісу майже 2 години, натрапила випадково. Виявилося, все місцеві про нього знають, сміливо запитуйте, пояснять і проведуть. Дати смерті починаються з 1996 року, мармурових плит немає, могили скромні, але доглянуті. Лежать квіти, видно, що часто приходять провідати.

Статья в НашКиев.ua

кладовище у станції метро Чернігівська

У Києві працює єдине в Україні бюро ритуальних послуг для тварин. Зазвичай, господарі просять його співробітників кремувати померлих і передати урну з прахом для подальшого поховання. Якщо ж приходить замовлення на похорон, їх влаштовують у Лісового кладовища. Тут також виготовлять і встановлять пам'ятник з граніту, зроблять портрет і огорожу. Це дуже актуально: в двох ритуальних службах для людських небіжчиків мені сказали, що принципово не беруться робити пам'ятники для тварин.

Ціну в бюро вираховують індивідуально, залежно від ваги тварини. Найдешевше, в 210 гривень, обійдеться загальна кремація - кількох тварин спалюють разом, а прах утилізують. Індивідуальна кремація і поховання обійдуться дорожче, але не більше 680 гривень - це «стелю». Зазначені на сайті телефони відповідають цілодобово, обіцяють приїхати вже через пару годин після дзвінка. Бюро співпрацює і з ветеринарними клініками, може забрати тіло звідти, транспорт є.

Мітки: Бюро ритуальных услуг для животных Памятник кладбище животных неофициальное кладбище кошка собака захоронение домашних животных Лесное кладбище кремировать Индивидуальная кремация