Стаття в журналі ШО

Раніше як було - померла рідна Мурка, ти її в газетку загорнув, виніс з дому і викинув. А сьогодні вже можна бути людянішими. Засновниця київського бюро ритуальних послуг для тварин Анна Михальченко розповідає про кремацію метеликів, зверушкіних похоронах і вирощуванні алмазів.

Чув, ви зараз займаєтеся новим проектом?

— Так, ми можемо виростити з праху тварини алмаз для прикрас.

Уже сьогодні перша леді країни може носити сережки з діамантами з пороху?!

Статья в журнале ШО


— Безумовно.

А з яких тварин виходять хороші алмази?

— Без різниці. Процес наступний: тварина кремують, отримують з його праху вуглець, змішують його з графітом, після чого вирощують алмаз. Термін вирощування - до місяця. Все залежить від того, який саме алмаз хоче отримати клієнт: який повинен бути колір, скільки карат і т. Д. Ціна багато в чому залежить від каратності. Наприклад, 0,2 карата - $ 1500, 1 карат - $ 10000.

Чи можна зробити алмаз з праху людини?

—  Технологія дозволяє, але не дозволяють моральні принципи. Моїм співробітникам це здається страшним і неприйнятним - чимось на зразок ув'язнення душі в камінь. Втім, якщо до нас звернутися, ми допоможемо реалізувати і цю процедуру. Тільки за кордоном. Серед іншого, алмаз адже можна отримати також з волосся живої людини. Наприклад, виростити з волосся вашої коханої або змішати волосся обох партнерів, виростити алмаз і вставити в обручки. Волос потрібно не багато. Всього три грами. Можна відрізати їх, поки людина спить, а потім піднести романтичний подарунок.

Повернемося до тварин. Які ритуали існують при їх похоронах?

—  Відспівати ще не доводилося. Але коли я відкривала Бюро, то, на всякий випадок, домовилася зі священиком. «Коль що, відспіває?» - питаю. «Отпою, - каже. - Воно ж теж жива, з душею ». Деякі люди не хочуть кремувати тварин. Інші - навпаки. Адже після кремації ти отримуєш урночки з прахом, можеш подхороніть її до родичів або от¬везті на дачу і вже там закопати. Можна і не кремувати, а ховати тварина в труні. Труни бувають різні. Часом дуже гарні, лаковані. Для однієї кішечки або собачки це задоволення коштує близько $ 150.

А в яких печах краще кремувати?
Для кремації тварин ми користуємося піччю украінско¬го виробництва, але для людей використовуються печі німецькі.

Так, у німців багатий досвід. І все ж, чим німецькі печі краще?
Про технічні нюанси краще дізнаватися у директора крематорію, а для мене головне, щоб піч спалювала.

Зараз модно купувати екзотичних тварин. Ви б могли влаштувати похорон амурського тигра або кашалота?
Я б не відмовилася від подібного замовлення. Ми намагаємося допомогти всім, хто до нас приходить. Якщо вмирає слон, його ж теж можна поховати. Або кремувати.

Ви знали, що в світі існують художники, які пишуть прахом тварин? Як ви ставитеся до подібного творчості?

Позитивно. Якщо людина хоче зробити з тваринного алмаз, опудало або картину - нехай робить. Адже це пам'ять. Деякі кремують тварина, але не ховають його відразу. Був випадок - у бабусі з дідусем померла т собака. Вони попросили кремувати її і розділити прах на дві урни. Коли вони помруть, одну урну подхоронят до бабусі, іншу до дідуся. Тобто ця літня пара поділила собачку на майбутнє

У Канаді з мертвих тварин вміють робити корм для тварин живих. А у нас?
Так у нас люди і органи насилу заповідають ...

У чому різниця між похоронами тварини і людини?
Я помітила, що люди набагато спокійніше переживають смерть близьких, але варто померти домашньому улюбленцю - людина в істериці. Був випадок, коли чоловік намагався зняти стрес алкоголем, раптом вигукнув: «Я сам винесу тіло!» Потім він почав хапати свого мертвого ротвейлера, падати з ним. Жахливо було! Буває і по-іншому. Прийшов якось чоловік з метою кремувати собаку. Повідомив, що ховати не стане - відвезе туди, де вони разом рибалили і опустить урну в воду під човен. Люди різні - хтось в сервант урну ставить, хтось на дачу відвіз, хтось ховає на стихійному кладовищі.

Як люди реагують, коли дізнаються про ваше місце роботи?
Люди зазвичай просто дивуються, їм стає цікаво. З негативною реакцією ще не стикалася.

Чи вірите ви, що по землі бродять духи померлих тварин?
Я не вірю в привидів, але впевнена, що смерть - це не кінець. Проводжаючи тварина, ми не прощаємося з ним - ми проводжаємо його в краще життя.

Ви боїтеся смерті?
— Ні.

Мітки: Бюро ритуальных услуг для животных прах животного гроб похоронить урна с прахом алмаз кремировать животное